Tuesday 27th of October 2020

fresh menu leftfresh menu right

Őriszentpéteri Általános Iskola

bázis_szögletes_2020-2023.jpg

! Járványügyi protokoll PDF Nyomtatás E-mail

Őriszentpéteri Általános Iskola

· Ha az iskola tanulói és dolgozói koronavírusra utaló tüneteket tapasztalnak magukon, orvosi vizsgálaton kell, hogy részt vegyenek.

· A szülő köteles az iskolát tájékoztatni, otthon tartani a beteg vagy a beteggyanús gyermekét fertőzés gyanúja, vagy fennállása esetén. A szülő feladata a KRÉTA rendszer és az iskola honlapjának folyamatos nyomon követése.

· Csak azok tartózkodhatnak az intézményben, akiknek feltétlenül szükséges. A szülő csak előzetes telefonos egyeztetés alapján léphet be az intézménybe, szájmaszk használata számukra is kötelező.

· Létszámkorlátok: zárt helyiségben max. 100 fő, szabadtéren max. 500 fő a védőtávolság megtartásával.

· Az osztályok keveredését amennyiben lehetséges el kell kerülni, lehetőleg ugyanazt az osztálytermet használják a tanulók, kivétel csoportbontásnál és a szaktantermek használata esetén. A termek szellőztetése minden szünetben szükséges.

· A testnevelés órákat az időjárás függvényében szabadtéren kell tartani, mellőzni kell a szoros testi kontaktust igénylő gyakorlatokat. A szülő feladata szabadidő ruházat biztosítása a tanulók részére. Az eszközök fertőtlenítése szükséges.

· Az intézményben kötelező a napi egyszeri fertőtlenítő nagytakarítás elvégzése.

· Az iskola épületébe történő belépéskor, valamint informatika óra előtt mindenkinek kötelező a kézfertőtlenítő használata. Szünetekben alapos szappanos kézmosás ajánlott.

· Maszk használata kötelező:

- tanulóknak közösségi tereken, informatika órán

- pedagógusoknak, dolgozóknak közösségi tereken, nevelői szobában, valamint a titkárságon.

· A szülő köteles szájmaszkot biztosítani a gyermek számára.

· Ebédeltetés max. 30 fős csoportokban a megfelelő higiéniai szabályok betartásával.

· Szülői értekezleten szükséges a járványügyi előírások betartása és betartatása. Legfőképpen a maszkviselés.